“ΠΟΛΥΧΡΩΜΟΙ ΧΑΡΤΑΕΤΟΙ”-ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σχολείο μας διαθέτει ηλεκτρονικό περιοδικό με τον τίτλο «Πολύχρωμοι Χαρταετοί» και μπορείτε να το επισκεφθείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://schoolpress.sch.gr/1oagathdramas/ .

Το ηλεκτρονικό περιοδικό μας είναι το αποτέλεσμα δράσεων που πραγματοποιούνται στο σχολείο, στο πλαίσιο της αξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου, και αποτελεί μία προσπάθεια των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών του σχολείου μας να ενδυναμώσουν τις  μεταξύ τους σχέσεις, να εκφραστούν δημιουργικά, να συμμετάσχουν σε καινοτόμες δράσεις και προγράμματα και να προβάλλουν τα αποτελέσματα αυτής της δημιουργικότητας και συμμετοχής στην ευρύτερη τοπική κοινωνία και όχι μόνο.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας, με την βοήθεια και την καθοδήγηση των δασκάλων τους, έμαθαν, συνεργάστηκαν, άφησαν τη φαντασία τους ελεύθερη και σαν άλλοι «Πολύχρωμοι Χαρταετοί» πέταξαν ψηλά και δημιούργησαν.

Σας παροτρύνουμε, λοιπόν, να επισκεφθείτε το περιοδικό μας και μέσα από τα άρθρα του να πάρετε και εσείς «μια γεύση» από τις δυνατότητες και τις ικανότητες των παιδιών σας και να δείτε τα αποτελέσματα των προσπαθειών τους σε όλα τα διδακτικά αντικείμενα.

Με εκτίμηση

Η Δ/ντρια του Σχολείου                                       Το Διδακτικό Προσωπικό