Επίσκεψη στο οινοποιείο του Νίκου Λαζαρίδη στην Αγορά Κυργίων

Το οινοποιείο του Νίκου Λαζαρίδη, επίσκεφθηκε σύσσωμο το σχολείο μας, στις 21 Οκτωβρίου. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους του οινοποιείου και να παρακολουθήσουν από κοντά τις διαδικασίες της εμφιάλωσης και αποθήκευσης του κρασιού.

Συνεχίστε την ανάγνωση του “Επίσκεψη στο οινοποιείο του Νίκου Λαζαρίδη στην Αγορά Κυργίων”

Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου, τα παιδιά του σχολείου μας, επισκέφθηκαν το Γήπεδο Ποδοσφαίρου Αγίου Αθανασίου, όπου επιδόθηκαν σε αθλητικές δραστηριότητες υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής, Πατηράκη Κωνσταντίνας.

Συνεχίστε την ανάγνωση του “Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού”

ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ

Στο πλαίσιο της εναρμόνισης του εορτασμού της 9ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022 με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, με κοινό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ» και στόχο την ανάδειξη της ωφελιμότητας της άθλησης στη σωματική και πνευματική υγεία εφ’ όρου ζωής, διεξήχθησαν στο σχολείο μας, αθλητικές δραστηριότητες και εκδηλώσεις καθ΄όλη τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου.

Συνεχίστε την ανάγνωση του “ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ”