ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο του Αγίου Αθανασίου έβαλε τα γιορτινά του περιμένοντας τη μεγάλη γιορτή των Χριστουγέννων. Η Τάξη ΣΤ στόλισε το χριστουγεννιάτικο δέντρο και τη σκάλα που οδηγεί στον επάνω όροφο. Η γιορτινή ατμόσφαιρα ολοκληρώθηκε με την εικαστική παρέμβαση σε τοίχο της εισόδου του κτιρίου από το ζωγράφο Κώστα Ζαμπίδη.

Στις 15 Δεκεμβρίου η ομάδα του Κέντρου Νεότητας Δράμας <<ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΡΑΣΙΔΗΣ>> με την διευθύντρια του κέντρου Δέσποινα Παρασίδου και επικεφαλής το δραμινό ζωγράφο ΚΩΣΤΑ ΖΑΜΠΙΔΗ επιμελήθηκε εικαστικά έναν εσωτερικό τοίχο του σχολείου ζωγραφίζοντας τον <<ΜΙΚΡΟ ΠΡΙΓΚΙΠΑ>>.

Το έργο εντυπωσίασε μικρούς και μεγάλους προσθέτοντας μια ακόμη εορταστική νότα στο χριστουγεννιάτικο σκηνικό.

Ευχαριστούμε την ομάδα του Κέντρου Νεότητας Δράμας και ιδιαίτερα το ζωγράφο Κώστα Ζαμπίδη για την εντυπωσιακή δημιουργία.