Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο-Εργασίες μαθητών/τριων του Σχολείου

Με αφορμή την 6η Μαρτίου που έχει καθιερωθεί ως Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας και του Εκφοβισμού σας κοινοποιούμε το σχετικό μήνυμα του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων , κ. Κων/νου Γαβρόγλου και σας παροτρύνουμε να περιηγηθείτε και στο μενού της δικής μας Ιστοσελίδας και συγκεκριμένα στις “Σύνδεσμοι”, όπου και θα βρείτε σχετικό υλικό για το Ασφαλές Διαδίκτυο, με έμφαση και στον Διαδικτυακό Εκφοβισμό (cyberbullying).

Για το σχ. έτος 2018-2019 σύμφωνα με τη σχετική εγκύκλιο του ΥΠ.Π.Ε.&Θ η εβδομάδα 4-8 Μαρτίου ορίστηκε ως εβδομάδα δράσεων και εκδηλώσεων. Στο σχολείο μας επιλέχθηκε από το Συλ. Διδασκόντων ως ημέρα εκπ/κών δράσεων η Πέμπτη 7 Μαρτίου 2019.