ΑΣΦΑΛΗΣ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΕΝ ΜΕΣΩ ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ-ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

Αγαπητοί γονείς και μαθητές του σχολείου μας,Λόγω της αναστολής λειτουργίας των σχολείων, λόγω της πανδημίας, όλοι μας και κυρίως οι μαθητές μας έχουν πολύ περισσότερη επαφή με το διαδίκτυο, γεγονός που πέρα από τα θετικά όπως το να διευκολύνει τη συμμετοχή τους στην εξ αποστάσεως εκπ/ση ή την ψυχαγωγία τους σε όλες αυτές τις ημέρες εγκλεισμού, ελοχεύει και πολλούς κινδύνους έκθεσής μας και κυρίως των μικρών παιδιών σε επιτήδειους που καραδοκούν και εκμεταλλεύονται τις περιστάσεις και την άγνοια πολλών από εμάς. Για το λόγο αυτό το Υπουργείο αποστέλλει σε όλα τα σχολεία σχετικό υλικό με χρήσιμες συμβουλές που παρακαλούμε να ακολουθήσετε για την προστασία και ασφάλεια όλων μας και κυρίως των μαθητών μας και παιδιών σας. Για το λόγο αυτό και σας κοινοποιούμε τις οδηγίες αυτές στο παρακάτω αρχείο με την παράκληση και προτροπή να τις διαβάστε και να τις κουβεντιάσετε με τα παιδιά σας.