Γιορτή λήξης και αποχαιρετισμού της ΣΤ΄τάξης σχ. έτους 2018-2019

Σήμερα 14 Ιουνίου 2019 οι μαθητές της Ε΄τάξης αποχαιρέτισαν έναν έναν τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ΄τάξης γράφοντας για τον καθένα ξεχωριστές σκέψεις και ευχές και τραγουδώντας το τραγούδι “Φίλοι για πάντα” .Οι μαθητές της ΣΤ τάξης με τη σειρά τους έκαναν ένα ταξίδι στο παρελθόν και στα 6 χρόνια στο Δημοτικό παρέα με το”βαλιτσάκι των αναμνήσεων” με αναφορές στις όμορφες αλλά και δύσκολες στιγμές που βίωσαν. Με το “ατομικό δελτίο αποχώρησης” που ετοίμασαν έκαναν τον ατομικό τους απολογισμό, αναφέρθηκαν σε στιγμές που βίωσαν κοντά στους δασκάλους τους αυτά τα 6 χρόνια ,αντάλλαξαν ευχές μεταξύ τους και τραγούδησαν για τα “μαθητικά χρόνια στα θρανία”. Οι ευχές όλων μας θα τους συνοδεύουν στο νέο τους ξεκίνημα στο Γυμνάσιο! Καλό Καλοκαίρι σε όλους και ραντεβού το Σεπτέμβριο!!!!!