Το Σχολείο μας συμμετείχε στο πρόγραμμα make a wish

Αγοράζοντας ένα αστέρι γίναμε και εμείς αστέρι που θα φωτίσει τα παιδιά που αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα υγείας. Κάθε αστέρι κοστίζει 2€ και τα χρήματα αυτά διατίθενται για την εκπλήρωση των ευχών των παιδιών με ανίατες ασθένειες. Έγραψαν μαθητές μας:

« Με μεγάλη αυτοπεποίθηση μπορείτε να φτάσετε μεχρι εκεί που δε φαντάζεστε»

« Θα τα καταφέρετε! Όλα είναι δυνατά»

« Να είστε χαρούμενοι . Να ελπίζετε»

Ταυτόχρονα οι μαθητές της Γ΄τάξης μαζί με τη δασκάλα τους , κ. Χατζηλάμπρου Σαββατού, και τη μουσικό του Σχολείου κ.Μακρή Αναστασία, έγραψαν ένα τραγούδι με τίτλο « Οι χαρταετοί», ενώ οι μαθητές της Ε΄τάξης , με την εκπαιδευτικό των εικαστικών κ. Ακριτίδου Ιωάννα , ζωγράφισαν το δικό τους μήνυμα μέσα σε ένα αστέρι.

Η συμμετοχή και μόνο των παιδιών μας  σε μια τόσο σημαντική δράση που αποβλέπει να δώσει χαρά και αισιοδοξία στα πάσχοντα παιδιά , είναι  πολύ σημαντική.