ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΟΧΙ

28η Οκτωβρίου 1940. Χιλιάδες έδωσαν τη ζωή τους για την πατρίδα. Η αξία της θυσίας ανεκτίμητη. Η Ελλάδα τιμάει τους ήρωές της.

Το σχολείο μας τίμησε την επέτειο του “ΟΧΙ” με λαμπρή γιορτή. Τα παιδιά όλων των τάξεων με ποιήματα θεατρικά δρώμενα και τραγούδια επανέφεραν στις μνήμες μας το ηρωικό 40.

Ανήμερα της επετείου η σημαία του σχολείου πήγε στην εκκλησία και στη συνέχεια όλα τα παιδιά κατευθύνθηκαν στο χώρο της πλατείας όπου τελέστηκε η επιμνημόσυνη δέηση. Ακολούθησε η κατάθεση των στεφάνων, ο πανηγυρικός της ημέρας και η παρέλαση από τα παιδιά όλων των σχολικών βαθμίδων.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος στις εκδηλώσεις του σχολείου μας.

Συγχαρητήρια στην εξαιρετική δουλειά των εκπαιδευτικών που τα καθοδήγησαν.

Μπράβο στους μαθητές της σημαίας, του στεφάνου και την άξια εκπροσώπηση του σχολείου μας στη μαθητική παρέλαση.