Εκπαιδευτική δράση «Από παιδί σε παιδί» του Σωματείου: «Ο Τοίχος της Καλοσύνης»

Σας ενημερώνουμε ότι το Σωματείο Εθελοντισμού και μη Κερδοσκοπικού χαρακτήρα «Ο Τοίχος της Καλοσύνης» σε συνεργασία με τη Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Δράμας υποστηρίζουν τη δράση « Από παιδί σε παιδί», όπου όποιος/α μαθητής/τρια έχει τη διάθεση και τη σύμφωνη γνώμη του γονέα/κηδεμόνα του μπορεί να προσφέρει κάποια σχολική τσάντα (σε καλή κατάσταση και όσο γίνεται καθαρή).

Επίσης αν το θέλει κάποιος/α μαθητής/τρια μπορεί μέσα σε αυτή την τσάντα να βάλει  επιπλέον σχολικά είδη (τετράδιο, μολύβι, χάρακα, ξύστρα, μαρκαδόρους κ.λ.π) μαζί με ένα δικό του/της μήνυμα αγάπης (γράμμα, σημείωμα, κάρτα, ζωγραφιά) , που είναι και το πιο σημαντικό, για το παιδί που θα το παραλάβει.

Στη συνέχεια ο μαθητής/τρια με την επίβλεψη του γονέα/κηδεμόνα του μπορεί να ολοκληρώσει τη δωρεά του και την παράδοση των υλικών μετά από επικοινωνία με το παραπάνω Σωματείο «Ο Τοίχος της Καλοσύνης»

στα τηλ επικ: 6945233637 και 6981322003

ή

στο e-mail:  thewallofkindnessdrama@gmail.com

προκειμένου να δρομολογηθεί και να προγραμματιστεί από το Σωματείο η παράδοση.

Η παραπάνω δράση θα ξεκινήσει από 1/6/2021 έως και 31/8/2021.